fejlecproba6

Ösztöndíjas nyári gyakorlat lehetőségek a Gyergyói Közösségi és Szociális Erőforrásközpontnál

A Gyergyói Közösségi és Szociális Erőforrásközpont ösztöndíjas nyári szakmai gyakorlati programokat hirdet gyergyószéki egyetemi hallgatóknak, függetlenül attól, hogy mely városban tanulnak.

Az idei kiírásban elsősorban marketing, kommunikáció és nemzetközi kapcsolatok szakos hallgatókat várunk (de ezekhez közel álló szakok diákjai is jelentkezhetnek), összesen 3 személyt. A gyakornoki programok időtartama megegyezik az egyetemi szakokon elvárt követelményekkel (40-80 óra), az ösztöndíjak értéke a szakmai gyakorlat idejére 300 lej fejenként.

A következő feladatkörökre várunk jelentkezőket:

Marketing:

  • szórólapok tartalmának összeállítása az Erőforrásközpont különböző programjairól (a Gyergyói Közösségi és Szociális Erőforrásközpontról, a Gyergyói Szociális Szolgáltatások Katalógusáról, SocioStartUp program, stb.);
  • a designerrel való kapcsolattartás;
  • az Erőforrásközpont által működtetett facebook oldalak karbantartása és fejlesztése;
  • online marketing kampányok tervezése (facebook, adwords)

Lehetőséget biztosítunk a Google for Nonprofits támogatási program megismerésére, kipróbálására, és a támogatásnak köszönhetően AdWords kampány tervezésére, kivitelezésére.

Kommunikáció:

  • Elsősorban a II. Gyergyói Diákkonferencia kommunikációs tervének elkészítése;
  • A konferenciával kapcsolatos hirdetési kampány megszervezése, felhívások készítése, sajtóval való kapcsolattartás.
  • Felhívások, sajtóközlemények, beszámolók írása az egyesület projektjeiről (Gyergyói Szociális Katalógus, Civil-Gyergyó honlap, stb.)
  • Kapcsolattartás helyi civil szervezetekkel, sajtóval.

Nemzetközi kapcsolatok szak:

A nemzetközi kapcsolatok szakos hallgatók szakmai gyakorlatának középpontjában Gyergyószentmiklós (esetleg további gyergyószéki települések) magyarországi testvértelepüléseivel való kapcsolatépítés áll. A program két területre koncentrál: a szociális és oktatási területekre.

A gyakornok feladata a testvértelepüléseken működő szociális tevékenységű szervezetek és intézmények feltérképezése (tevékenység, elérhetőségek), az Erőforrásközpont által működtetett Gyergyói Szociális Szolgáltatások Katalógusának népszerűsítése a testvértelepülések szociális szervezetei felé, valamint olyan pályázati lehetőségek feltérképezése, amely segítségével gyergyói és magyarországi testvértelepülési szociális szervezetek együtt pályázhatnak. Mindezzel célunk, hogy a gyergyói és a testvértelepüléseken működő szociális szervezetek közötti tapasztalatcseréket, együttműködéseket segítsük.

Oktatási téren az egri Eszterházy Károly Egyetemmel való kapcsolatainkat szeretnénk elmélyíteni. Arra kívánjuk bátorítani a gyergyószéki egyetemistákat, hogy pályázzanak magyarországi részképzéses tanulmányutakra és ezen tanulmányutak keretében minél többen látogassák meg az egri főiskolát. Ennek érdekében a gyakornok feladata egy bemutató anyag készítése az Eszterházy Károly Főiskolán tanulható szakokról, lehetséges fogadótanárok elérhetőségeinek gyűjtése. A bemutató anyagot a részképzéses pályázati időszakban szeretnénk népszerűsítő célokra felhasználni.

Amit biztosítunk:

  • 300 lejes ösztöndíj a gyakorlati program idejére
  • szerződés az egyetemmel és igazolás a szakmai gyakorlatról
  • valódi szakmai feladatokat
  • visszajelzést a munkádról, mentorálást
  • jó társaságot

Pályázati feltételek:

  • egyetemi hallgatói jogviszony valamelyik romániai egyetemen
  • gyergyószéki lakhely
  • elkötelezettség és vágy a tanulás, szakmai fejlődés iránt
  • előnyt jelent az Erőforrásközpont tevékenységének az ismerete (www.eroforraskozpont.ro)

Jelentkezéssel kapcsolatos információk:

  • Jelentkezéshez szükséges iratok:
    • Europass önéletrajz
    • Rövid bemutatkozó (és motivációs) levél
  • Kapcsolattartó dr. Dániel Botond, az Erőforrásközpont vezetője
  • Jelentkezési határidő: 2016 július 27.,kedd, 24 óra
  • A személyes interjú várható időpontja: július 28-29
  • A szakmai gyakorlat megkezdésének legkorábbi időpontja: augusztus 1, hétfő

Küldetésünk

A Gyergyói Közösségi és Szociális Erőforrásközpont szakmai erőforrásokat, útmutatást és támogatást biztosít a szociális háló szereplői (nonprofit szervezetek, szolgáltatók, szakemberek, szociális szakon tanuló egyetemisták) számára a térség szociális hálójának fejlesztése, a helyi közösség életképességének növelése érdekében.

Fenntartóink

A Gyergyói Közösségi és Szociális Erőforrásközpontot
a Műhely Egyesület és az
Egyesület a Gyergyói Ifjúsági Központért működteti

Támogatóink

  • Bethlen Gábor Alap
  • Communitas Alapítvány
  • Een Helpende Hand Alapítvány
  • Hargita Megye Tanácsa

További támogatók

Kapcsolat

Programfelelős:
dr. Dániel Botond

535500 Gyergyószentmiklós,
Bucsin negyed 12/B/32
Tel: 0740.05.36.04
e-mail: danielbotond@muhely.eu