Szociológia

Khanna Parag: Konnektográfia - A globális civilizáció jövőjének feltérképezése

Khanna Parag: Konnektográfia - A globális civilizáció jövőjének feltérképezése

Az emberi társadalom funkcionális átalakuláson megy keresztül, ami többet árul el a világ működéséről, mint a határok által definiált politikai térképek bármelyike. A világ valódi térképén nemcsak államokat, hanem megavárosokat, autópályákat, vasútvonalakat, távvezetékeket, internetkábeleket és egyéb más, a fejlődő globális hálózati társadalmat jellemző szimbólumokat kell látnunk.

A 21. század forradalmi ereje az összekapcsoltság. Az emberiség újratervezi a bolygót, évente közel 10 trilliárd dollárt fektet a közlekedési, energia- és kommunikációs infrastruktúrába, hogy összekapcsolja a burjánzó megavárosokat. A folyamat mélyreható következményekkel jár a geopolitika, a gazdaság, a demográfia, a környezet és a társadalmi identitás területén. Az új technológiai felfedezések megszüntették az erőforrásokért vívott háborúk szükségességét, és a nemzetek már inkább a vezetékek, vasutak, szállítási útvonalak és az internetkábelek feletti kötélhúzás harcát választják. Az új kihívás lényege, hogyan kapcsoljuk össze a legtöbb piacot egy első látásra szétesőben lévő világ káoszában.


Parag Khanna stratégiai gondolkodó Ukrajnából Iránba, Mongóliából Észak-Koreába, Pakisztánból Nigériába, az Északi-sarkkörön és a Dél-kínai-tengeren át utazik, hogy megmagyarázza azokat a hirtelen végbement és példa nélküli változásokat, amelyek a bolygó minden részét érintik. A Konnektográfia reményteljes víziót nyújt a jövőre nézve, amelyet kevésbe a nemzeti határok, mintsem a globális ellátási láncok alakítanak egy olyan világban, ahol a leginkább összekapcsolt hatalmak - és emberek - nyernek.

512 oldal・keménytábla, védőborító・ISBN: 9789633043776

HVG Könyvek kiadó, 2016

Könyvtári azonosító: GYKE-
Helyszín: Gyergyószentmiklós

Ferge Zsuzsa: Szociálpolitika és társadalom (Válogatás Ferge Zsuzsa tanulmányaiból)

Ferge Zsuzsa: Szociálpolitika és társadalom (Válogatás Ferge Zsuzsa tanulmányaiból)

307 oldal・ISBN: 9789634629511

ELTE Szoc.Int.Szocpol.Tan., 1994

Könyvtári azonosító: GYKE-
Helyszín: Kolozsvár

Edward Hollis: Hogyan teremtsünk otthont?

Edward Hollis: Hogyan teremtsünk otthont?

Hol vagyunk valójában otthon?

Manapság egyre inkább elmosódik a határ a szakmai és a magánélet között, és a modern technológiák révén a nyilvánosság folyton betolakszik a személyes terünkbe. Edward Hollis különböző korokban és kultúrákban vizsgálja az otthon fogalmát, hogy mit is jelent az otthonteremtés ebben a világban, mi tesz egy házat vagy egy lakást otthonná, és lehetünk-e otthon több helyen is - vagy akár sehol sem.

Az erkölcsi és értékrendi zűrzavar korában az önsegítő könyveknek is megújulásra van szükségük. Az élet iskolája (The School of Life) sorozat egyfajta újjászületés. Olyan, mindnyájunkat érintő témákkal foglalkozik, mint a pénz, a munka, a technológia, a szex, a testedzés és az egyedüllét.

195 oldal・puhatáblás, ragasztókötött・ISBN: 9789633044612

HVG Könyvek kiadó, 2017

Könyvtári azonosító: GYKE-
Helyszín: Kolozsvár